wyjaśnienia 31012012 siwz Remont budynku świetlicy wiejskiej w Lipinach

Hajnówka, dnia 2012-01-30

FE.042.1.2012

WYJAŚNIENIE


Dotyczy: przetargu nieograniczonego na „Remont budynku świetlicy wiejskiej w Lipinach
                wraz z zagospodarowaniem nieruchomości na cele rekreacyjno – sportowe”


    W związku z zapytaniem Wykonawców dotyczącym treści SIWZ poniżej podaje się wyjaśnienia do zadanych pytań:

1. Pytanie: Zamawiający w pozycji 42d3 przedmiarów zawarł wymianę przyłącza energetycznego. Proszę o określenie długości przyłącza oraz czy wymianie podlegają pozostałe elementy przyłącza czyli skrzynka pomiarowa oraz układ pomiarowy. (takie informacje Zamawiający powinien otrzymać z Rejonu Energetycznego ponieważ RE jest właścicielem przyłącza energetycznego).
   
    Odpowiedź: Długość przyłącza energetycznego od słupa do projektowanej szafki     pomiarowej na budynku wynosi 24 mb. Wymianie podlega skrzynka pomiarowa oraz     układ pomiarowy, które mają być wyniesione na ścianę budynku na zewnątrz.

2. Pytanie: Zamawiający w pozycji 21d1 zawarł wymianę tablicy rozdzielczej. Proszę o określenie lub przedstawienie projektu elektrycznego na wykonanie tablicy, dobór zabezpieczeń oraz ilości obwodów jakie powinny znajdować się w tablicy głównej.

    Odpowiedź: Zamawiający nie posiada projektu elektrycznego dla budynku. Wycenę należy sporządzić na podstawie projektu budowlanego, oględzin obiektu w terenie i jako materiał pomocniczy przedmiaru robót. Szczegółowe lokalizacje ilości osprzętu podane w przedmiarach podlegać będą uzgodnieniu z Zamawiającym na etapie realizacji zadania. Tablica rozdzielcza powinna być zamontowana o symbolu RN – 3x24 IP-40. Z tablicy rozdzielczej przewidzieć należy nie mniej niż 30 szt. obwodów elektrycznych. Elementy tablicy rozdzielczej to: - wyłącznik główny FRX 104+wył. p.poż z szybką, - WRP-P-304 40A – 1 szt, - WRP-P-302 25A 2 szt., - WRP-P-302 40A 3 szt., - S-301B-10 szt 4,- S-301B16 16 szt, - S-303 C 20A 1 szt, - S-303C 25A 1 szt., L-301 3 szt., zegar sterujący oświetleniem zewn., - ograniczniki przepięć kl. I i II – kpl.
    W poz. 25 przedmiarów elektrycznych dodaje się wyrażenia: w tym 6 szt. grzejników o mocy 2 kW i 6 szt. grzejników o mocy 1 kw.

3. Pytanie: Prosimy o podanie gr. izolacji cieplnej z wełny mineralnej w poz. 48 przedmiaru budowlanego.

    Odpowiedź: należy przyjąć zgodnie z wymiarowaniem pokazanym na rzucie parteru.

4. Pytanie: Czy należy wyceniać ruszt metalowy w poz. 51 i 52 przedmiaru j.w.?

    Odpowiedź: Nie. Należy jednak przewidzieć możliwość wyrównania ścian i    sufitów  np.  listwami drewnianymi.

5. Pytanie: Czy ogrodzenie panelowe ma być malowane czy tylko ocynkowane?

    Odpowiedź: Ocynkowane + powłoka poliestrowa koloru zielonego.

6. Pytanie: Prosimy o podanie pojemności podgrzewaczy wody z poz. 18 przedmiaru sanitarnego?
   
    Odpowiedź: Przewiduje się zamontowanie 3 szt. miejscowych przepływowych     podgrzewaczy wody przy bateriach o mocy 4 kW każdy. O montażu takich     podgrzewaczy jest mowa w poz. 26 przedmiaru elektrycznego.

7. Pytanie: Na rzucie budynku występują dwa sedesy typu kompakt, natomiast w przedmiarze jest ujęty jeden, prosimy o zajęcie stanowiska.

    Odpowiedź: Należy wycenić dwa sedesy typu kompakt jak w projekcie.

8. Pytanie: W przedmiarach nie ujęto wykonania obróbek blacharskich pasa nadrynnowego z blachy płaskiej. Czy należy w/w pozycję ująć do wyceny, jeżeli tak to w jakiej ilości?

    Odpowiedź: Jak wynika z pkt. IV SIWZ zakres robót określa dokumentacja     projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, szczegółowy opis     wyposażenia i jako materiał pomocniczy przedmiary robót. Należy więc wykonać     wszystkie roboty wynikające z projektu. Przedmiary są elementem     pomocniczym. Należy więc      wyliczyć  na     podstawie projektu i wycenić wszystkie     elementy robót nie ujęte w     przedmiarach a wynikające w projektu i sztuki     budowlanej.

9. Pytanie: W przekroju BB jest widoczna podbitka zakrywająca krokwie od strony zewnętrznej – w przedmiarach jej nie ujęto. Prosimy o określenie należy ją wykonać, jeżeli tak to z jakiego materiału i w jakiej ilości.

    Odpowiedź: Odpowiedź jak w pytaniu Nr 8. Materiał to panele PCV koloru cegła.

10. Pytanie: W przedmiarach w poz. 54 ujęto drzwi zewnętrzne aluminiowe 2-skrzydłowe, natomiast na rzucie parteru są widoczne jako jednoskrzydłowe. Jakie drzwi należy przyjąć do wyceny i jaki jest ich kolor.

    Odpowiedź: Przyjąć należy drzwi jak w projekcie czyli jednoskrzydłowe koloru     dachu czyli cegły, pełne z zamkiem i kluczem.

11. Pytanie: W WC nie uwzględniono wentylacji (brak na rzucie parteru). Prosimy o określenie czy należy ująć wentylację do wyceny, jeżeli tak to w jakiej ilości.

    Odpowiedź: Należy uwzględnić w wycenie wentylację łazienki, kuchni i sali zgodnie     z rysunkiem - rzut parteru. Rury wyprowadzić powyżej dachu i zakończyć grzybkiem   


12. Pytanie: Prosimy o wykaz stolarki pozostałych drzwi, gdyż na podstawie obecnej dokumentacji nie można określić czy drzwi mają być przeszklone, czy pełne oraz w jakim kolorze mają być wycenione.

    Odpowiedź: Ilości stolarki i ich wymiary należy wycenić na podstawie projektu     budowlanego.     Drzwi zewnętrzne mają być pełne koloru cegła z zamknięciem na     klucz, wewnętrzne drewniane płytowe, pełne, koloru buk.

13. Pytanie: Czy naroża w podestach scenicznych muszą być wzmacniane stalowymi okuciami, czy mogą być naroża aluminiowe?

    Odpowiedź: Tak jak w opisie czyli wzmacniane stalowymi okuciami.

14. Pytanie: W opisie sceny znajduje się informacja o osłonach bocznych i tylnych czyli 3 boki, natomiast w opisie zadaszenia jest mowa o osłonach ścian bocznych i tylnej oraz podestów z 4 stron. Proszę o informację czy maskownica podestów ma być liczona na trzy czy na cztery strony?

    Odpowiedź: Osłona ścian bocznych i tylnej czyli 3 boki, osłona podestów z 4 stron.

15. Pytanie: Jako materiał osłonowy wymieniona jest siatka plandekowa. Czy może być zastosowana plandeka PCV bądź siatka ażurowa. Prosimy o zajęcie stanowiska.

    Odpowiedź: Tak jak w opisie, należy przyjąć siatkę plandekową o oczkach 1 x 1 mm.

16. Pytanie: W poz. 77 ujęto docieplenie ścian fundamentowych styropianem gr. 5 cm.
    Czy nie należy docieplić ścian styrodurem, jeżeli tak to prosimy o potwierdzenie     zmiany.
   
    Odpowiedź: Nie. Należy docieplić styropianem gr. 5 cm.

17. Pytanie: W poz. 26 przedmiaru robót – urządzenie placu zabaw nie uwzględniono wykonania podłoży bezpiecznych pod urządzeniami zabawowymi i rekreacyjno – sportowymi, zgodnie z normami PN-EN 1177 i PN-EN 1176. Proszę o podanie rodzaju podłoża, jak również ilości w przypadku wykonania ich.

    Odpowiedź: Tak. Należy wyliczyć na podstawie projektu zagospodarowania terenu i     wycenić podłoża takie, które spełniać będą normy PN-EN 1177 i PN-EN 1176.

18. Pytanie: W poz. 35, 36 i 37 przedmiaru robót – urządzenie boiska ujęto ustawienie w gotowych otworach stojaków do siatkówki, tenisa, kometki i bramek do piłki nożnej. Czy powyższe urządzenia należy przyjąć do wyceny, czy posiada je Zamawiający?

    Odpowiedź: Jak podano w pkt IV SIWZ całość materiałów, mebli, sprzętu oraz ich     montaż zabezpiecza Wykonawca. Tak więc urządzenia wymienione w pytaniu należy     przyjąć do wyceny.

Metryka strony

Udostępniający: Referat inwestycji, planowania przestrzennego i gospodarki gruntami - Aleksander Kulik

Wytwarzający/odpowiadający: Andrzej Gierasimiuk

Wprowadzający: Andrzej Gierasimiuk

Data wprowadzenia: 2012-01-31

Data modyfikacji: 2012-01-31

Opublikował: Andrzej Gierasimiuk

Data publikacji: 2012-01-31