SIWZ - Dostawa oleju napędowego i benzyny na rok 2013
BOSS.271.5.2012
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW
ZAMÓWIENIA (SIWZ)
Dotycząca: przetargu nieograniczonego o wartości mniejszej od kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą.
Przedmiot zamówienia: „Dostawa oleju napędowego i benzyny na rok 2013”.
Zamawiający : Biuro Obsługi Szkół Samorządowych w Gminie Hajnówka
Siedziba Zamawiającego : 17-200 Hajnówka
ul. Aleksego Zina 1
Fax : (0-85) 682 46 12
Zatwierdził :
Kierownik Biura
Obsługi Szkół Samorządowych
Hajnówka dn.06.XI.2012r.
Postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia
I. Nazwa (firma) oraz adres Zamawiającego
Biuro Obsługi Szkół Samorządowych w Gminie Hajnówka
ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka
Fax : (85) 682 46 12
Godziny urzędowania 7:30 - 15:30
Adres strony internetowej na, której Zamawiający udostępnia SIWZ: www.gmina-hajnowka.pl
Zamawiający udostępnia SIWZ wraz z załącznikami na stronie internetowej co najmniej do upływu terminu składania ofert.
Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem o udzielenia zamówienia publicznego, w tym wszelkie wnioski, zapytania, oświadczenia, kopia odwołania były kierowane wyłącznie na adres Biuro Obsługi Szkół Samorządowych w Gminie Hajnówka; 17-200 Hajnówka ul. A. Zina 1; Jakiekolwiek inne zaadresowanie może wpłynąć na niewłaściwe skierowanie pisma, co może spowodować niezachowanie ustawowych terminów z winy wnoszącego.
II. Tryb udzielenia zamówienia
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz.759 z późn. zm.).
III. Opis przedmiotu zamówienia
Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 09.13.41.00-8 – olej napędowy
09.13.21.00-4 – benzyna bezołowiowa
1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa oleju napędowego i benzyny na rok 2013”.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje :dostawę oleju napędowego w ilości 15 000 litrów i 4 500 litrów benzyny bezołowiowej 95 z bezpośrednim tankowaniem na stacji paliw do zbiorników środków transportu Zamawiającego(autobusy szkolne i samochód VW Transporter).
Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje:
-
Przedmiot zamówienia świadczony będzie wielokrotnie (sukcesywnie ) w zależności od potrzeb bieżących Zamawiającego w postaci tzw. świadczeń cząstkowych.
-
Paliwo będzie tankowane na stacji paliw do zbiorników środków transportu. Wykonawca zobowiązuje się do każdorazowego potwierdzania w kartach drogowych tankowanych pojazdów ilości pobranego paliwa.
-
Zamawiający zastrzega sobie prawo niezrealizowania całości zamówienia w podanym okresie.
-
Na żądanie Zamawiającego właściwości dostarczanego paliwa Wykonawca potwierdzi aktualnymi wynikami badań laboratoryjnych .
-
Za pobrane paliwo będą wystawiane faktury w okresach tygodniowych.
-
Zamawiający nie dopuszcza możliwości dokonywania zakupu paliwa w formie bezgotówkowej przy użyciu kart paliwowych.
-
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu paliwa u innych dostawców, w przypadku konieczności tankowania pojazdów będących w trasie .
IV. Pożądany termin wykonania zamówienia - 01.01.2013r - 31.12.2013r.
V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
-
Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010r., Nr 113, poz. 759 ze zm.).
-
Wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
-
Wykonawca wyraża zgodę na 30 dniowy termin płatności faktury od dnia jej dostarczenia po zrealizowaniu zamówienia.
-
Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.24 ust.1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010r., Nr 113, poz. 759 ze zm.).
-
Wykonawca musi posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz musi dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.
Zamawiający oceni spełnianie warunków udziału w postępowaniu na podstawie dokumentów/oświadczeń załączonych do oferty. Wykonawca musi wykazać spełnienie każdego z warunków. Niespełnienie któregokolwiek warunku spowoduje wykluczenie wykonawcy z postępowania i uznanie jego oferty za odrzuconą .
VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu :
1. Warunków udziału w postępowaniu :
-
Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 i braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych ((tekst jedn. Dz. U. z 2010r. Nr 113 poz. 759) - załącznik Nr 2 do SIWZ.
-
Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
-
Aktualną koncesję na obrót paliwami ciekłymi.
-
Informacja dotycząca adresu stacji paliw na której będzie realizowane zamówienie - załącznik Nr 3 do SIWZ .
-
Oświadczenia, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.
2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt. 1 p.pkt. 2
– składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Wskazany dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o których mowa, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
VII. Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
2. Postępowanie o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej.
3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie.
4. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający niezwłocznie udzieli wyjaśnień dotyczących treści SIWZ, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert ( jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8) - pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
6. Zamawiający jednocześnie przekaże treść wyjaśnienia wszystkim Wykonawcom, którym doręczono SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania.
7. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zamawiający może w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert, zmodyfikować treść SIWZ. Dokonaną w ten sposób modyfikację przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ.
8. Zamawiający przedłuży termin składania ofert, jeżeli w wyniku modyfikacji treści SIWZ niezbędny będzie dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach. O przedłużeniu terminu składania ofert Zamawiający niezwłocznie zawiadomi wszystkich wykonawców.
VIII. Wymagania dotyczące wadium
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium do przetargu.
IX. Termin związania ofertą
1. Termin związania ofertą ustala się na 30 dni od upływu terminu składania ofert.
2. W uzasadnionych przypadkach co najmniej 7 dni przed upływem terminu związania z ofertą zamawiający może tylko raz zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy niż 30 dni.
X. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
XI. Opis sposobu przygotowywania ofert
1. Oferta musi być złożona w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
3. Ofertę należy sporządzić w języku polskim, w sposób czytelny na komputerze, maszynie lub pismem odręcznym. Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oferty w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Wymagane specyfikacją dokumenty sporządzone w języku obcym powinny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
4. Formularz oferty oraz dokumenty sporządzane przez Wykonawcę powinny być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. W przypadku gdy ofertę podpisują osoby, których upoważnienie do reprezentacji nie wynika z dokumentów rejestrowych załączonych do oferty, wymaga się, aby Wykonawca dołączył do oferty oryginał pełnomocnictwa do podpisania oferty.
5. Wskazane jest, aby wszystkie strony oferty były ponumerowane. Każda zapisana strona oferty powinna być podpisana lub zaparafowana przez osobę upoważnioną do podpisywania oferty.
6. Wskazane jest, aby wszystkie miejsca, w których Wykonawca naniósł poprawki, były parafowane przez osobę podpisującą ofertę.
-
Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
-
Treść oferty musi odpowiadać treści SIWZ.
-
Oferta musi zawierać wszystkie dokumenty określone w pkt. VI. SIWZ.
-
Dokumenty składające się na ofertę muszą być ze sobą powiązane w sposób trwały, uniemożliwiający wysunięcie się którejkolwiek kartki.
-
Informacje, co do których Wykonawca zastrzega, że nie mogą być one udostępniane osobom trzecim, muszą być oznaczone klauzulą : „Informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa” w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 1993 r. Nr 47, poz. 211 z póź. zm.). Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
-
Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystym opakowaniu (np. zamkniętej kopercie). Koperta musi być zaadresowana na adres Zamawiającego oraz oznaczona : „Oferta przetargowa na dostawę oleju napędowego i benzyny na rok 2013”. Koperta powinna zawierać także oznaczenie „Nie otwierać przed 16.11.2012 r. godz. 1115” oraz nazwę i adres Wykonawcy. Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za skutki braku zachowania powyższych warunków. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę pod warunkiem, że nastąpi to przed wyznaczonym przez zamawiającego ostatecznym terminem składania ofert. Koperta będzie dodatkowo oznaczona określeniem „zmiana” lub „wycofanie”.
-
Wszystkie dokumenty składające się na ofertę o których mowa w pkt. VI SIWZ, mogą być przedłożone w formie oryginałów lub kserokopii opatrzonych klauzulą „za zgodność z oryginałem” i poświadczone przez osobę (osoby) uprawnioną do składania oświadczeń woli w zakresie praw i obowiązków majątkowych wykonawcy, zgodnie z umocowaniem określonym w wypisie z właściwego rejestru lub umowie spółki.
XII. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
-
Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego : Biuro Obsługi Szkół Samorządowych w Gminie Hajnówka,ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka, pokój nr 45
-
Termin składania ofert upływa dnia 16.11.2012 r. o godz. 1100.
-
Otwarcie ofert odbędzie się dnia 16.11.2012 r. o godz. 1115 w siedzibie zamawiającego w pokoju nr 45.
-
Otwarcie ofert jest jawne.
-
Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
-
Podczas otwarcia ofert zostaną odczytane nazwy (firmy) oraz adresy wykonawców, a także informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia oraz warunków płatności zawartych w ofertach.
-
Wykonawcom, którzy nie byli obecni na otwarciu ofert, na ich wniosek, Zamawiający niezwłocznie udzieli informacji, o których mowa w pkt.6.
-
Oferta otrzymana przez Zamawiającego po terminie składania ofert zostanie zwrócona Wykonawcy bez otwierania.
XIII. Opis sposobu obliczenia ceny
-
Wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia „formularza ofertowego”.
-
Cena podana w ofercie powinna obejmować wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia.
-
Wykonawca jest zobowiązany do pokrywania kosztów dojazdu autobusu do stacji paliw, położonej powyżej 6 km od siedziby Zamawiającego.
-
Cena może być tylko jedna.
-
W przypadku rozbieżności między kwotami podanymi słownie i cyfrowo, za wiążącą Zamawiający uznawać będzie wartość podaną słownie.
-
Oferent przedstawi wysokość udzielonego rabatu w zł na litr, który będzie podstawą oceny oferty pod względem kryterium rabatu. Wysokość udzielonego rabatu ma być stała w okresie realizacji zamówienia.
-
Zmiana cen paliwa w okresie obowiązywania umowy może nastąpić tylko po zmianie cen u producenta, zmianach podatku akcyzowego lub VAT.
-
Ustalenie prawidłowej stawki VAT leży po stronie Wykonawcy.
-
Cena 1 litra paliwa po podwyżce nie może być wyższa od ceny na dystrybutorze pomniejszonej o zadeklarowaną w ofercie wysokość udzielonego rabatu. Wysokość udzielonego rabatu (upustu) ma być stała w okresie realizacji zamówienia.
-
Każdorazowa zmiana ceny jednostkowej paliwa będzie wykazana w „Asygnacie rozliczeniowej”, która będzie dołączona do faktury.
-
Podstawę wyliczenia wartości dostawy stanowi oferta.
-
Asygnata rozliczeniowa powinna zawierać:
-
datę tankowania ,
-
imię i nazwisko kierowcy,
-
ilość zatankowanego paliwa,
-
nr rejestracyjny pojazdu,
-
cenę za litr paliwa na dystrybutorze,
-
cenę za litr paliwa po zastosowanym rabatu ,
-
podpis sprzedawcy ,
-
podpis kierowcy.
XIV. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający kierował się będzie następującymi kryteriami oceny ofert :
Nr | Nazwa kryterium | Waga |
1 | Cena | 80 % |
2 | Rabat | 20 % |
1. Kryterium ceny za olej napędowy będzie rozpatrywane według następującej zasady.
Wykonawca oferujący najniższą cenę otrzyma maksymalną ilość punktów, pozostali wykonawcy odpowiednio mniej według wzoru:
pco - otrzymane punkty za kryterium ceny spośród złożonych ofert dotyczących oleju napędowego.
Cno - cena brutto najniższa spośród złożonych ofert dotycząca oleju napędowego w zł.
Cbo - cena brutto badanej oferty dotycząca oleju napędowego w zł.
2. Kryterium udzielonego rabatu za olej napędowy będzie rozpatrywane według następującej zasady.
Wykonawca oferujący najwyższy rabat za litr oleju napędowy otrzyma maksymalną ilość punktów, pozostali wykonawcy odpowiednio mniej według wzoru:
pro otrzymane punkty za kryterium rabat za olej napędowy.
Rno – rabat brutto najwyższy spośród złożonych ofert dotyczący oleju napędowego w zł.
Rbo - rabat brutto badanej oferty dotyczący oleju napędowego w zł.
po - otrzymane punkty za kryterium ceny i rabatu razem za olej napędowy.
po = pco + pro
3. Kryterium ceny za benzynę będzie rozpatrywane według następującej zasady.
Wykonawca oferujący najniższą cenę otrzyma maksymalną ilość punktów, pozostali wykonawcy odpowiednio mniej według wzoru:
pcb = - otrzymane punkty za kryterium ceny spośród złożonych ofert dotyczących benzyny.
Cnb - cena brutto najniższa spośród złożonych ofert dotycząca benzyny w zł.
Cbb - cena brutto badanej oferty dotycząca benzyny w zł.
4. Kryterium udzielonego rabatu za benzynę będzie rozpatrywane według następującej zasady.
Wykonawca oferujący najwyższy rabat za benzynę otrzyma maksymalną ilość punktów, pozostali wykonawcy odpowiednio mniej według wzoru:
prb otrzymane punkty za kryterium rabat za benzynę.
Rno – rabat brutto najwyższy spośród złożonych ofert dotyczący benzyny w zł
Rbo - rabat brutto badanej oferty dotyczący benzyny w zł
pb - otrzymane punkty za kryterium ceny i rabatu razem za benzynę.
pb = pcb + prb
5. Punkty uzyskane za kryterium ceny i rabatu oleju napędowego oraz benzyny zostaną sumowane, a oferta, która uzyska największą ilość punktów będzie oferta najkorzystniejszą.
p - otrzymane punkty za kryterium ceny i rabatu razem:
p= po + pb
6. Jeżeli nie zostanie wybrana oferta najkorzystniejsza z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawi taki sam bilans ceny i rabatu, zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną.
XV. Informacja o formalnościach, jakie powinny być dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający jednocześnie zawiadamia
Wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
- wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę), albo imię i nazwisko, siedzibę albo adres zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru oraz nazwy (firmy), albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację;
- wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne;
- wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne;
- terminie, określonym zgodnie z art.94 ust. 1 lub 2, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia może być zawarta.
2. Zamawiający ogłosi wyniki postępowania na tablicy ogłoszeń swojej siedziby oraz na stronie internetowej www.gmina-hajnowka.pl
3. Wykonawca zostanie powiadomiony przez Zamawiającego o miejscu i terminie zawarcia umowy. Umowa zostanie podpisana w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty, nie później jednak niż przed upływem terminu związania ofertą.
4. Jeżeli w postępowaniu zostanie złożona tylko jedna oferta lub nie odrzucono żadnej oferty oraz nie wykluczono żadnego Wykonawcy termin podpisania umowy może być krótszy.
5. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba, że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych.
6. Przed podpisaniem umowy Wykonawca powinien przedstawić:
a) Pełnomocnictwo do jej podpisania jeżeli nie wynika ono z załączonych do oferty dokumentów;
b) W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez Konsorcjum, Wykonawcy tworzący Konsorcjum zobowiązani będą, najpóźniej przed podpisaniem umowy na wykonanie zamówienia, do przedłożenia umowy Konsorcjum.
XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Zamawiający podpisze umowę z wykonawcą, który przedłoży najkorzystniejszą ofertę z punktu widzenia kryteriów przyjętych w niniejszej specyfikacji.
2. Zobowiązania Wykonawcy związane z umową.
a) Zawarcie umowy nastąpi według wzoru Zamawiającego.
b) Przyjęcie niniejszych postanowień umowy stanowi jeden z istotnych warunków przyjęcia oferty.
3. Przyjmuje się, że zapisy istotnych postanowień umowy nie zakwestionowane przed złożeniem oferty zostaną przyjęte przez Wykonawcę bez zastrzeżeń w chwili jej zawarcia. Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące istotnych postanowień umowy, będą rozpatrywane jak dla całej specyfikacji, zgodnie z art. 38 ustawy.
4.Umowa zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej specyfikacji oraz danych zawartych w ofercie.
5. Postanowienia umowy zawarto w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
6.Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania przetargowego w trakcie jego trwania na warunkach określonych w Ustawie Prawo zamówień publicznych.
XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
W toku postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcom, a także innym osobom, jeżeli ich interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI Rozdział 2 i 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 Nr 113 poz. 759 z późn. zm. ).
Dodatkowe postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
XVIII. Opis części przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
XIX. Określenie maksymalnej liczby wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramową.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
XX. Informacja o przewidywanych zamówieniach uzupełniających oraz okoliczności, po których zaistnieniu będą one udzielone.
Zamawiający nie przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających.
XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim
muszą odpowiadać oferty wariantowe.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
XXII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia
między zamawiającym, a wykonawcą.
Rozliczenia między zamawiającym, a wykonawcom prowadzone będą w PLN.
XXIII. Postanowienia dotyczące aukcji elektronicznej
Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej.
XXIV. Wysokość zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Załączniki do SIWZ :
Metryka strony